A A A

Aktuálne

Aktuálne informácie z prebiehajúcich aktivít môžete získať na našej FB stránke alebo sa cez kontaktný formulár môžete prihlásiť na odber noviniek v našom pravidelnom newslettri.

Do správy napíšte záujem o newsletter a príslušnú emailovú adresu. Ako ochutnávku ponúkame prehľad aktivít mladých v poslednom čase:

Srdečne pozývame všetkých na otvorenie našej novej kaviarne S3 Caffé (Matice slovenskej 13, PO). Čaká Vás skvelá káva, fajnové koláčiky, výborná obsluha, Mloci, mnoho úsmevov, tombola či divadlo. Tešíme sa na Vás 🙂

kaviaren-otvorenie-copy-a-mloci

 

Tento rok sa uskutoční už 6. ročník festivalu umelcov so zdravotným postihnutím Margaréta Fest 2016, ktorý im ponúka príležitosť prezentovať ich umelecké schopnosti a zručnosti a na ktorom majú možnosť ukázať verejnosti, že dokážu veci, ktoré sa niekedy zdajú nemožné.

Tešíme sa a zároveň Vás pozývame.

MF2016 plagat final

Margaréta Fest 2016 uskutočníme aj vďaka podpore z programu Tu žijeme a pomáhame Karpatskej nadácie a LEAR Corporation Seating Slovakia s.r.o,  a s  finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

Od roku 2016 sme súčasťou Escalatora. Tento program zabezpečuje nezisková organizácia Creative Industry Košice. Program podporuje ľudí z kreatívneho priemyslu, ktorým umožňuje rozvoj vzdelávania, kreatívnej a talentovej stránky, osobnostného a profesionálneho rozvoja.

CIKE     Viac informácií nájdete na: Cike – escalator.

 

Organizovali sme Jesenne hody v našej Komunitnej záhrade s jedlami z letnej úrody.

Stretávali sme sa s lokálnymi dobrovoľníkmi Borisom, Mariannou a Klaudiou.

Prijali sme pozvanie od našich známych do Café Luxor a Freshcourt fungujúce ako chránené pracoviská v Bratislave

Rozbehli sme projekt „Vodičák na vozíček“ na priblíženie života vozíčkarov stredoškolákom.

Zorganizovali sme  stretnutie so seniormi pri príležitosti mesiaca úcty k starším.

Opäť sme večer vyrazili do centra mesta, dali sme si pizzu a počas Noci v Barličke sme sa vytancovali.

A s jedenástimi vozíčkarmi sme zistili, že nič nie je nemožné a že sa vlakom dostaneme aj do Humenného.

Zapojili sme mladých do tréningu pracovných zručností v pracovných tímoch (žehlenie, záhrada, knižnica, knižná búdka, kancelária, upratovanie, nakupovanie a iné).