A A A

3 Záhrady- 3 generácie

Projekt predpokladá rozvoj Komunitných záhrad na troch miestach Prešova a okolia:

Sídlisko III, Prešov

Komunitná záhrada Sídlisko III sa nachádza na ul. Matice slovenskej 13, v Prešove v zastavanej a frekventovanej zóne sídliska. Priestor je časťou otvoreného areálu školy prístupného verejnosti, starým sadom, ktorého časť máme v dlhodobej správe. Silnou stránkou záhrady je komunita jej používateľov, jej bezbariérový charakter, ako aj potenciál ďalšieho rastu užívateľov.

Okrem toho, záhrada sa nachádza v areáli Domova sociálnych služieb, ktorý ju tak môže dlhodobo podporovať, vďaka čomu sa darí zachovať nízke náklady a jej dlhodobú udržateľnosť.

Veľký Šariš

Po vzniku Denného stacionára vo Veľkom Šariši v starom dome na ulici Milana Rastislava Štefánika, , vznikla otázka vonkajšej úpravy areálu, ktorý ostal po viacerých majiteľoch v nepriaznivom stave.

Pri prednáške o komunitnom pestovaní organizovanej členmi Komunitnej záhrady Sídliska III členov denného stacionára oslovila ponuka vzniku komunitnej záhrady v priestore denného stacionára. Mohli by tak svoje dlhoročné skúsenosti zo svojich záhrad pretaviť do spoločného priestoru, takto zveľadiť verejný priestor a vytvoriť miesto na odovzdávanie skúsenosti mladším.

Šidlovec, Prešov

Na ul. Jánošiková časť Šidlovec existovala v minulosti pekáreň a aj keď po vzniku denného stacionára Šidlovec prebehla rekonštrukcia interiéru budovy, vonkajšia časť však ostáva v zanedbanom stave. Rodiaca sa komunita užívateľov má preto záujem zveľadiť priestor a realizovať komunitné aktivity, na čo sa ako výborné riešenie javí zriadenie Komunitnej záhrady.  

Projekt podporila Karpatská nadácia a US Steel

                 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *